2014.06.15

ScreenShot016

Ciekawy zleceniem można nazwać zaprojektowanie oraz wdrożenie serwisu internetowego dla magiailuzji.pl. Branżę działalności firmy oraz stronę internetową miało łączyć jedno – magia. Wdrożyliśmy więc animację przy ładowaniu strony, dotyczą one praktycznie wszystkich elementów witryny. Od loga i górnej nawigacji, po główną treść i stopkę witryny. Dodaliśmy ruchome elementy tła, stosując technologię parallax z Jquery.  Oprócz animacji wejścia po załadowaniu strony skorzystaliśmy z animacji wyjścia, aby nadać stronie maksymalny efekt płynności i wyjątkowości.

Strona pod względem kolorystycznym nawiązywać miała do kolorystyki plakatu uczeń czarnoksiężnika.

Użyta technologia Parallax pozwala na powiązanie grafik zamieszczonych na stronie internetowej z ruchem myszki wykonywanym przez użytkownika, przeglądającego serwis. Ta sama technologia używana jest w stronach „skrollowanych”, gdzie prędkość przewijania obrazów, tła jest różna o prędkości przewijania samej strony, paskiem po prawej stronie przeglądarki.

Na każdej podstronie została umieszczona wyjątkowa grafika nawiązująca do tematyki podstrony, całość została otoczona kartami do gry, które reagują na poruszanie kursorem. Efekt ten zdecydowanie najbardziej ożywia witrynę i jest w niej kluczowym elementem.

Strona internetowa również została wyposażona w system zarządzania treścią. Użyty system to Joomla 2.5, który pozwala na prostą edycję treści, bez znajomości języków programowania.

Komentarze są zamknięte.