2012.09.14

Jak wyglądają nowoczesne strony internetowe? W jakich technologia są tworzone? I ile mogą kosztować? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.Obecnie internet jest przesycony ogromną ilością witryn internetowych, jednym z sposobów przebicia się przez szara masę jest posiadanie nowoczesnej funkcjonalnej strony internetowej. Ze stronami internetowymi jest podobnie jak z współczesną modą istnieje wiele podobieństw stosowanych stylów wizualnych w sieci internetowej i w świecie realnym.

Przeglądanie stron internetowych ma być coraz wygodniejsze, cześć treści warto serwować za pomocą grafik symboliki. Mówi się że ludzie widząc nawał treści uciekają. Tyczy się to przede wszystkim stron firmowych. Treści powinny być przedstawione w sposób lakoniczny, podparte grafiką, oczywiście która nie przeszkadza, nie utrudnia w odczytaniu informacji.

Dużo nowoczesnych stron internetowych stawia na duże nawigacje, często obecnie można spotkać strony internetowe, gdzie nawigacja tworzy jeden z głównych motywów strony czy to strukturalnych czy też graficznych. Nawigacja powinna być jasna w odczycie i przede wszystkim niezawodna. Przykładem tego typu strony internetowej może być strona abm.at gdzie praktycznie całą stronę startową można nazwać jedną wielką nawigacją.
Strony internetowe

Strona składa się z nawigacji lewej w postaci listy linków, oraz w centralnej części w postaci obrazków. Sposób działania również jest ciekawy i zachęcam do pobuszowania po witrynie. Ostatnio coraz częstszym zabiegiem stosowanym na stronach internetowych jest sposób przejścia z pod strony do podstrony. Strona po kliknięciu w zakładkę w nawigacji zjeżdża do określone podstrony. Wszystko dzieje się płynnie. Tego typu strony budowane są tak naprawdę na jednej podstronie, efekt przejścia, droga to znane większości kotwicy zaczepienia występujące na stronach internetowych czy w dokumentach tekstowych. Wszystko jest wspierane oczywiście językiem javascript, a najczęściej stosuje się rozszerzenia Jquery. Przykładem takie strony może być  strona www.milwaukeepolicenews.com

Strony internetowe

Bardzo ciekawie wykonana witryna internetowa z ciekawymi przejściami pomiędzy zakładkami oraz dobrze obrobionymi zdjęciami.

Większość nowoczesnych stron do swej prezentacji używa języku javascript. Obecnie najlepsze efekty prezentacji można uzyskać dzięki połączeniu trzech technologi, a mianowicie HTML5, CSS3 i JQuery.

Ile kosztuje tego typu nowoczesna strona internetowa? To zależy od zasięgu prac. Jeżeli firma której zlecacie wykonanie nowej witryny ma za zadanie zgromadzenie informacji, zrobienie zdjęć na potrzeby strony internetowej, oraz napisanie treści to koszt przedsięwzięcia wyniesie około 6000zł. Natomiast jeżeli wszystkie materiały posiadacie i czekają na wysłanie do odpowiedniej agencji interaktywnej to cena może wynosić od 1500zł do nawet 3000zł. Mowa tu oczywiście o stronie firmowej z 5-6 zakładkami. Ceny nie są wysokie w porównaniu do tego jaki produkt się otrzymuje. Produkt wyjątkowy, którego na pewno pozazdrości konkurencja.

Komentarze są zamknięte.