2012.09.14

Projekt graficzny dla strony internetowej to coś w rodzaju modelu maski. Tak jak wygląda projekt graficzny ma docelowo wyglądać strona internetowa. Projekt graficzny serwisu internetowego powinien zakładać wszystkie elementy strony, jej przeznaczenie zawartość oraz planowany układ. Jest swego rodzaju wizualizacją końcowej pracy. W projekcie należy przewidzieć prędkość ładowania się strony, łatwość w nawigowaniu, spójność treści z szata graficzną, oraz tematyczność.

Przed stworzenie projektu graficznego należy zebrać odpowiednie informacje dotyczące przeznaczenia serwisu, przedziału wiekowego jego odbiorców, cechy i specyfikację branży dla której budowana jest strona internetowa. To pomoże w przyszłości serwisowi na pozyskiwanie użytkowników.

Kolejnym etapem życia projektu graficznego jest jego cięcie. Ukończony projekt graficzny tnie się na mniejsze elementy np: przyciski, banery, nagłówki etc. Jest to niezbędny zabieg aby gotowa strona była interaktywna. Elementy te następnie się koduje w językach takich jak html5, xhtml, javascript.

Nasi klienci zamawiający u nas stronę internetową mają możliwość naniesienia 3 poprawek do projektu graficznego. Poprawka jest jak najbardziej szeroko rozumiana, może się tyczyć wszystkiego. Klient może zażyczyć sobie całkiem nowego projektu, co zdarza się bardzo rzadko. Etap cięcia projektu następuje po całkowitej akceptacji całego projektu graficznego.

Komentarze są zamknięte.