2016.07.09

ogrodzenia-0

Prezentujemy nowy sklep internetowy, wykonany dla firmy będącej gigantem w branży ogrodzeń. Sklep został oparty na systemie Opencart, a przy produkcji wykorzystano najnowsze technologie. Zacznijmy od samej góry. Nagłówek został wykonany w języku HTML5 , we współpracy z biblioteką jQuery. Efekt współpracy to skalowalność. Po zjechaniu w dół strony nagłówek zmienia swoją budowę, zmniejszając tym samych swoją powierzchnię. Osiąga dzięki temu rozmiary, które pozwalają na przytwierdzenie go na stałe do góry ekranu, tak by użytkownik, chcąc wybrać kolejną kategorię nie musiał przewijać strony z powrotem do góry.

Kolejny wartym uwagi elementem jest główna nawigacja. Została wykonana jako „Mega Menu„, co oznacza, że zawiera nie tylko odnośniki do podstron, ale też inne elementy. W tym przypadku zestaw czterech najnowszych lub polecanych produktów, oraz opis co znajdziemy w danej kategorii. Całość działa bardzo płynnie, a sama nawigacja dzięki modelowi responsywnemu bardzo dobrze sprawuje się na urządzenia mobilnych.

Sklep internetowy otrzymał znakomity baner, w postaci wszędzie wychwalanego interfejsu Revolution Slider. Moduł ten został rozpowszechniony już chyba na wszystkie bardziej znane systemy zarządzania treścią. Co potrafi Revolution Slider? Jego fundamentalną cechą jest możliwość prostego tworzenia banerów, pokazów slajdów wielowarstwowych. Konstrukcja, proces tworzenia, a w końcu efekt działania przypomina nieco prace dawnych programów do tworzenia prezentacji flash. Mamy opcje dodawania obiektów, ustawiania animacji, oś czasu. RS wyróżnia to, że działa online, a do wprawiania elementów w ruch nie korzysta umierającego flash’a. Dzięki temu zyskuje kolejną cechę, przez którą jest tak popularny, mianowicie, działa na urządzeniach mobilnych, a poza samym działaniem jest w pełni responsywny. Brzmi znakomicie i też tak wygląda.

Kolejnym blokiem jest to prezentacja modułów wyświetlających produkty. I tak pierwszy wyświetla najnowsze produkty, czyli te ostatnio dodane, kolejny wyświetla najczęściej kupowane produkty, a ostatni polecane. Całość przełączana jest za pomocą przycisków tytułowych, a samo przełączenie niesie ze sobą również ciekawe animacje. Najechanie kursorem na moduł powoduje podświetlenie produktu i pokazanie dodatkowej opcji jaką jest szybki podgląd. Kliknięcie jej otwiera okno popup z bardziej rozwiniętym opisem produktu z galerią zdjęć.

ogrodzenia-1

Kolejna część strony startowej to bloki z banerami, których zadaniem jest zwrócenie użytkownika na inne bardzo przydatne informacje dotyczące produktów oraz samej firmy. Kliknięcie oczywiście prowadzi nas w określoną podstronę.

Aby klientom bardziej przybliżyć produkty oraz ich zastosowanie, na stronie została umieszczona galeria z realizacjami. Realizacje oczywiście są w 100% wykonane z produktów, które można zakupić w omawianym sklepie.

Całość sklepu internetowego jest utrzymana w jak najbardziej nowoczesnej i eleganckiej formie. Wystarczy odwiedzić sklep i przekonać się samemu.

Komentarze są zamknięte.